بانکداری ایران از ارزهای دیجیتال استفاده می کند

بانکداری ایران از ارزهای دیجیتال استفاده می کند

فهرست محتوا

بانک مرکزی ایران 4 دستاورد جدید در بانکداری الکترونیکی را اعلام کرد .


به دنبال پیشرفت گسترده ی تکنولوژی و روی کار آمدن ابزار ارتباطی پیشرفته نیاز به حضور فیزیکی به منظور رسیدگی به امور روزانه در بسیاری از زمینه ها از جمله امور بانکی احساس نمی شود در پی این تغییرات در زمینه ی تکنولوژی تقریبا تمامی بانک ها در سراسر جهان تبدیل به بانکداری الکترونیک شده و امور ساده ی بانکی از طریق وب سایت و یا اپ های مخصوص بانکی به راحتی و بدون نیاز به حضور فیزیکی به صورت اینترنتی انجام میگیرند.

بانکداری الکترونیک در ایران نیز نه تنها جایگزین روش های سنتی انجام امور بانکی شده بلکه پیوسته به دنبال پیشرفت روزافزون و امکان انجام امور بانکی بیشتر از طریق این سیستم نیز هستند . هشتمین کنفرانس بانکداری الکترونیکی و سیستم های پرداخت روز سه شنبه در برج میلاد تهران برگزار شد . این رویداد دو روزه که توسط موسسه تحقیقات پولی و بانکی حمایت شد ، با حضور مسئولان عالی رتبه ی بانکی به قصد تبادل نظر با  صاحبان مشاغل ، نوآوران و سرمایه گذاران آشنا به اصول فنی برگزار شد.

عبدالناصر همتی ،  رئیس بانک مرکزی ایران ، که در سوریه بود از طریق تماس تصویری به کنفرانس پیوست و در رابطه با چهار دستاورد اخیر در بانکداری الکترونیکی و پرداخت ها صحبت کرد . وی به مکانیسم برداشت مستقیم به عنوان زیرساختی برای راه اندازی ها و وسیله ای کارآمد برای جمع آوری سود حاصل از مشاغل اشاره کرد.

به منظور انجام گرفتن به موقعِ پرداخت ها و جلوگیری از منقضی شدن مدت زمان پرداخت و هم چنین کاهش مراجعه های حضوری به منظور پرداخت قبوض ، اقساط و سایر پرداخت ها طرح برداشت مستقیم توسط بانک مرکزی در دست اجرا قرار گرفته است. در روش برداشت مستقیم پس از صدور مجوز از سوی صاحب حساب، دریافت کننده وجه قادر خواهد بود تا به صورت خودکار از حساب شخص مبلغ مشخصی را برداشت کند . این روش می تواند برای امور تکرار شونده به صورت ماهیانه مانند پرداخت اشتراک ماهیانه ، قبوض، آبونمان و سایر موارد مشابه انجام گیرد. در روش برداشت مستقیم صاحب حساب قادر خواهد بود تا اجازه ی برداشت مستقیم از حساب خود را از دریافت کننده ی وجه سلب کند . این طرح در حال حاضر در کشورهایی چون آلمان، سوئد، اسپانیا، سوئیس، انگلیس و دیگر کشورها اجرا شده است.

خبر مرتبط: ارزهای دیجیتال جایگزین دلار در معامله نفت