سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بیت کوین

سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بیت کوین

فهرست محتوا

در این مقاله قصد این را داریم تا توضیحی کلی درباره ی سرمایه گذاری در بیت کوین توضیح دهیم؛ آیا قصد سرمایه گذاری در بیت کوین را دارید؟ به شما پیشنهاد می کنیم این مقاله را از دست ندهید.


چگونه در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

این مقاله در تلاش است تا اطلاعاتی کلی درباره ی سرمایه گذاری در بیت کوین را به شما آموزش دهد. از سری مواردی کلی که در این مقاله مورد بررسی قرار خواهیم داد عبارتند از:

  • اساس کلی سرمایه گذاری در بیت کوین
  • چرا باید سرمایه گذاری در بیت کوین جدی گرفته شود
  • طریقه ی خریداری بیت کوین( به وسیله ی کارت اعتباری یا حساب بانکی)
  • چگونه می توان از بیت کوین خریداری شده محافظت کرد

مقاله مرتبط: استراتژی سرمایه گذاری کوتاه مدت و بلند مدت در ارزهای دیجیتال

 

چرا باید در بیت کوین سرمایه گذاری کنیم؟

برای بسیاری از مردم که اطلاعات خاصی نسبت به ارزهای دیجیتال ندارند، ممکن است ارزش چند هزار دلاری بیت کوین موضوعی غیرواقعی و یا حتی احمقانه باشد. چه عاملی باعث باارزش شدن بیت کوین شده است؟

بیت کوین را مانند طلا در نظر بگیریم. تقریبا این موضوع برای همه روشن شده است که طلا در جهان به مقدار اندکی وجود دارد و هرچه میزان استخراج افزایش یابد، میزان منابع کاهش پیدا کرده و سپس قیمت آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

به طور کل تنها 21 میلیون سکه از بیت کوین در جهان وجود دارد و هرچه جلوتر می رویم استخراج بیت کوین سخت تر می گردد.

جدا از بحث کم یاب بودن بیت کوین، این ارز دیجیتال نیز مفید واقع شده است. بیت کوین یک بازار و سیستم اقتصادی سودمندی را ایجاد کرده است که به وسیله ی سیستمی شخصی قابل شناسایی و پیگیری است. به وسیله ی این سیستم می توانید تعداد بیت کوین های در گردش و بیت کوین های تازه استخراج شده را مشاهده و بررسی کنید.

از بیت کوین می توان در سرتاسر جهان استفاده کرده و آن را در بخش ها و مکان های مختلف استفاده کرد. هیچ گونه بانکی نمی تواند سیستم و یا پول شما را بلوکه کند. بیت کوین یک پول مجهز به سنسور مقاومتی است.

بیت کوین این امکان را برای شما فراهم می آورد تا بتوانید از آن در هرجای جهان به سرعت استفاده کنید و ازطرفی موضوعی که بسیار اهمیت دارد این است که می توان از بیت کوین به جای سیستم های موقت و نامناسب دولتی استفاده کرد.

به لطف اینترنت اطلاعات بسیار زیادی در زمینه ی بیت کوین و ارزهای دیجیتال در دسترس مردم قرار گرفته است. وجود بیت کوین توانسته تا اینجای کار تاثیرات زیادی بر چرخه ی اقتصاد بگذارد.

اگر تا این جای کار توانستید درباره ی اثرات مثبت بیت کوین به نتیجه برسید، می توانید به این نتیجه برسید که بیت کوین چقدر ارزشمند است.

مقاله مرتبط:  انتخاب بهترین ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری 2019

قیمت بیت کوین:

به طور کل قیمت مشخصی برای بیت کوین وجود ندارد و قیمت این ارز دیجیتال در حال تغییر است. CoinDesk price index یک مرجع مناسب برای اگاهی از قیمت لحظه ای بیت کوین می باشد.

قیمت بیت کوین برای هر عدد آن ارزش گذاری می شود. به طور کل شما می توانید به اندازه ی پول خود بیت کوین را خریداری کنید. می توانید حتی کم تر از یک بیت کوین نیز خریداری کنید.

چه زمانی برای خرید بیت کوین مناسب است؟

همانند بسیاری از بازارها، اصولا زمان دقیقی برای خرید بیت کوین در سال وجود ندارد.

با توجه به چند سال گذشته، قیمت بیت کوین در یک بازه ی زمانی کوتاه با سرعت بسیار بالایی قیمت آن افزایش می یابد و سپس پس از گذشت مدت زمان نسبتا طولانی و با سرعت کمی شاهد کاهش قیمت آن خواهیم بود.

می توانید از منابع اینترنتی متعددی مانند Bitcoin Wisdom یا Cryptowatch برای آگاهی از قیمت و تغییرات لحظه ای آن با خبر شوید.

نکته ای که درباره ی بیت کوین جالب توجه می باشد این است که بیت کوین تحت نظر هیچ گونه کشور یا نهاد دولتی خاصی نیست؛ موضوعی که در ارزهای معمولی حس می شود.

 به عنوان مثال تغییر قیمت یوان چین به واسطه ی درخواست این کشور و سیاست های اقتصادی آن ها باعث وجود و ایجاد تاثیرات روانی بر قیمت دیگر ارزهای بین المللی گردید.

هرج و مرج های جهانی در حوزه ی اقتصاد تا این جای کار به سود بیت کوین تمام شده است زیرا این ارز دیجیتال تحت نظارت و یا حمایت هیچ نهاد یا کشور خاصی وجود ندارد.

از طرفی این موضوع را نباید فراموش کرد که قیمت و ساختار بیت کوین بر اساس تغییرات اساسی یا اقتصادی در یک کشور تغییر نمی کند بلکه عوامل جهانی و کلی در این زمینه دخیل است.

مقاله مرتبط: الگوهای شمعی و انواع آنها در تحلیل تکنیکال

چگونه در بیت کوین سرمایه گذاری کرده و آن را خریداری کنیم؟

سختی و چگونگی خرید بیت کوین به طور کل به آزادی های مربوط به مبادلات ارزهای دیجیتال در کشور شما بستگی دارد.

Coinbase یک سیستم مبادلاتی بیت کوین است که در کشورهای بزرگی مانند ایالات متحده ی امریکا، بریتانیا، کانادا و بسیاری از کشورهای اروپایی فعالیت می کند.

می توانید از برنامه ی Exchange finder برای پیدا کردن محل مناسب برای خرید بیت کوین استفاده کنید.

مقاله مرتبط: روانشناسی کندل استیک‌ها در تحلیل تکنیکال

چگونه از بیت کوین خود محافظت کنیم؟

همانند بسیاری از چیزهای قیمتی و باارزش، بیت کوین نیز یک ارز با ارزش است. به طور کل هرجا صحبت از موارد با ارزش و قیمتی باشد، بدون شک حضور سارقین و یا هکرهای حرفه ای حس خواهد شد.

 در صورتی که برای سرمایه گذری در بیت کوین مصمم هستید و می خواهید در بیت کوین بخش عظیمی از منابع مالی خود را سرمایه گذاری کنید، بهتر است از کیف پول های الکترونیکی که بر مبنای مسایل امنیتی ایجاد شده اند، استفاده کنید.

از سری کیف پول های امنیتی مناسبی که می توان برای سرمایه گذاری در بیت کوین به شما پیشنهاد داد، Ledger Nano X و TREZOR می باشد. این کیف پول ها مبتنی بر بهترین سیستم های امنیتی برای مبادلات مربوط به بیت کوین برای شما سرمایه گذاران طراحی شده است.

بیت کوین ها باید تحت کنترل و نظارت شما در کیف پول الکترونیکی باشد. در صورتی که ارزش سکه های بیت کوین شما 50 هزار دلار باشد ودوست شما از کیف پول شما اطلاعات لازم را داشته باشد، می تواند به راحتی بر کیف پول شما نظارت داشته باشد.

سیستم وساختار کلی بیت کوین بر اساس شبکه های اینترنتی و مجازی می باشد. به سرقت رفتن بیت کوین آسان اما ردیابی آن بسیار سخت می باشد. به همین دلیل بهتر است حتما از کیف پول استفاده کنید.

آیا باید در استخراج بیت کوین سرمایه گذاری کرد؟

به طور کل بازار بیت کوین با سرعت بسیار زیادی رشد می کند. استخراج که امروزه به راحتی به وسیله ی کامپیوترهای خانگی نیز صورت می گیرد به راحتی می تواند برای شما سودآور باشد.

این نکته را نباید فراموش کرد که ایجاد یک سیستم گسترده ی  استخراج بیت کوین می تواند بسیار هزینه بر باشد و این موضوع می تواند برای استخراج کنندگان ارزهای دیجیتال بسیار سخت و گران باشد. بهتر است نسبت به استخراج برای بیت کوین کمی بیشتر فکر کنید.

کلام آخر:

 بازار بیت کوین بسیار جدید و چالش برانگیز است. برای آگاهی از این بازار حداقل چند ماه آگاهی لازم است. پس از کسب اطلاعات بیش تر در این زمینه نسبت به سرمایه گذاری در بیت کوین اقدام کنید.

 مقاله مرتبط: بهترین اندیکاتور برای ترید روزانه