بیت کوین چیست؟

بیت کوین چیست؟

فهرست محتوا

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که توسط miner ها که از کامپیوتر و سخت افزارهای تخصصی به منظور پردازش تراکنش ها، امنیت شبکه ارز و  جمع آوری بیت کوین در مبادلات استفاده می کنند ساخته شدند.


اطلاعات کلی و ابتدایی درباره ی بیت کوین

همان طور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره کردیم، وجود ارزهای دیجیتال در دنیای اقتصاد باعث بروز تغییرات گسترده و تاثیرگذاری در دنیای اقتصاد شده است. کم تر کسی ممکن است درمورد ارزهای دیجیتال چیزی نشنیده باشد و نسبت به آن بی خبر باشد. با این وجود ارزهای دیجیتال نوعی سیستم مالی غیرمتمرکز و در عین حال نوپا هستند. این ساختار نیازمند زمانی بیش تر برای تغییر و بهتر شدن دارد؛ زمانی برای بهتر شناخته شدن و مورد اعتماد قرار گرفتن.

مقاله مرتبط: همه چیز درباره اتریوم و کاربردهای آن

موضوع مقاله ی امروز درباره ی بیت کوین است. بدون شک بیت کوین گل سرسبد ارزهای دیجیتال است. این ارز دیجیتال در سرتاسر جهان شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. این موضوع را نباید فراموش کرد که سرمایه گذاری و استفاده صحیح از آن می تواند برای شما مفید و کارساز باشد. در صورت عدم آگاهی از فرایند و ویژگی های این ارز دیجیتال به شما پیشنهاد می شود این مقاله را از دست ندهید.

بیت کوین چیست

مقاله مرتبط: سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بیت کوین

بیت کوین و روش صحیح استفاده از آن موضوع داغ و یک نقطه بحث تکرار شونده در میان سرمایه گذاران، صاحبان سازمان های تجاری و خرید و فروش کنندگان سهام است بنابراین باید بیشتر در این مورد بدانید. در اینجا توضیحی کاملا ساده در رابطه با بیت کوین برای شما عزیزان داریم.

بیت کوین یک ارز دیجیتال است ( که در حال حاضر بیش از ۸۰۰ نوع ارز دیجیتال وجود دارد ) که توسط مقامات مرکزی مثل دولت و بانک کنترل نمی شود. این ارز ها توسط miner ها که از کامپیوتر و سخت افزارهای تخصصی به منظور پردازش تراکنش ها، امنیت شبکه ارز و  جمع آوری بیت کوین در مبادلات استفاده می کنند ساخته شدند.

حامیان اظهار دارند که بیت کوین امکان معاملات ( تراکنش ) ها با امنیت بیشتر را فراهم می کند که این موضوع به لطف blockchain ها می باشد، تکنولوژی که تراکنش ارزهای دیجیتال را به ترتیب زمان و تاریخ در دفتر ( سربرگ ) دیجیتال عمومی ثبت می کند . بیت کوین تنها هشت و نیم سال دارد اما قدیمی ترین و یکی ازارزشمندترین ارزهای دیجیتال است . در چنین مدت زمان کوتاهی این سابقه ای سنگین و بحث برانگیز بوده و توجه منصفانه ای  طرفداران و سرمایه گذاران را به خود جلب کرد.

مقاله مرتبط: هر آن چه که باید در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال بدانید

اگر بخواهیم از جنبه ی تاریخی و قدیمی به این موضوع نگاه کنیم، می توان نقطه ی قوت و صعود بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را از سال 2008 دانست. سالی که بسیاری از مردم آمریکا در خیابان وال استریت در راستای اصلاح سیاست های بانکی و اقتصادی کشور خود تظاهرات کرده بودند. این مردم به دلیل عدم وجود حقوق برابر میان بانک و موکلین، وجود دلال و افراد سوم در معاملات تجاری دست به اعتراض زده بودند. در این حد ظهور سیستمی نوین و منحصر به فرد اقتصادی جهت انجام تراکنش های مالی باعث شد تا مردم این کشور رفته رفته از ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت کوین استقبال کنند.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد بیت کوین و به طور کل ارزهای دیجیتال حذف دلال و افراد سوم در روابط تجاری است. عدم وجود این افراد به منزله ی افزایش امنیت معاملات تجاری و کاهش میزان هزینه های لازم برای انجام این تراکش ها می باشد.

بیت کوین چیست

خالق بیت کوین چه کسی است؟

هویت واقعی خالق بیت کوین هرگز تایید نشده است . نیوزویک ادعا کرد که در سال ۲۰۱۴ خالق بیت کوین satodshi Nakomoto  مقیم یکی از شهرهای باستانی یونان را در تمپل سیتی کالیفرنیا شناسایی کرده است وی شدیدا این موضوع را انکار کرد. در سال ۲۰۱۵ یک کارآفرین ایتالیایی به نام Craig Wright  ادعا کرد که خالق بیت کوین است اما قادر به ارائه ی مدرکی که این ادعا را ثابت کند نشد. Nakomoto  چه کسی است ، شخصی ثروتمند که تخمین زده شده است در روز های اولیه یک میلیون بیت کوین را استخراج کرده است.

مقاله مرتبط: حفظ امنیت در ارزهای دیجیتال (سرمایه گذاری مطمئن)

نظرات سرمایه داران بزرگ نسبت به بیت کوین:

بسیاری از افرادی که در زمینه ی سرمایه گذاری و اقتصاد نوین فعالیت می کنند، بیت کوین را عامل بسیار مناسبی برای موفقیت و صعود در زمینه ی اقتصاد می دانند. اما بعضی از افراد پیشرو و تاثیرگذار در دنیای اقتصاد نیز بر این باورند که بیت کوین و به طور کل ارزهای دیجیتال گزینه ی مناسبی برای این موضوع نیستند.

Warren buffet یکی از مشهورترین سرمایه گذاران جهان علاقه ی چندانی به بیت کوین نداشت. یکی از تنها دفعاتی که از این ارز استفاده کرد به CNBC گفت از این ارز دوری کنید. این عقیده که دارای ارزش ذاتی بالایی می باشد از نظر من یک شوخی است . یکی دیگر از سرمایه گذاران میلیونر ، جیمی دیمون ، مدیر اجرایی JPMorgan Chase  نیز اظهارات سنگین تری در رابطه با بیت کوین داشت.

اما همه ی میلیونرها مخالف بیت کوین نیستند. مارک کوبان گفته است ارزش بیت کوین افزایش یافته وی اخیرا در در یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر سرمایه گذاری کرده است که از ارزهای دیجیتال حمایت می کند . اگرچه ریچارد برنسون در این رابطه خوش بینانه تر صحبت می کند.

بیت کوین چیست

قیمت بیت کوین:

بسیاری از افراد بر این باورند که قیمت بیت کوین در سال آینده شاهد افزایش قیمت خواهیم بود. اما امروزه قیمت بیت کوین چیزی حدود 10.138.59 دلار می باشد. در سال گذشته قیمت این ارز تا حدود 8 هزار دلار نیز سقوط کرد. امسال بسیاری از سرمایه گذاران و فعالان دنیای اقتصاد بر این باورند که قیمت بیت کوین امسال افزایش می یابد. این نکته را نباید فراموش کرد که این استدلال ها صرفا بر اساس پیش بینی ها و اقدامات صورت گرفته در گذشته است.

کلام آخر:

ارزهای دیجیتال و علل الخصوص بیت کوین یکی از بهترین و تاثیرگذار ترین عوامل در بهبود اقتصاد جهانی است. برای استفاده از این ویژگی بهتر است  آگاهی و اطلاعات لازم برای استفاده از ارزهای دیجیتال را یاد بگیرید و در راستای پیشرفت اقتصادی از آن استفاده کنید. در مقالات بعدی اطلاعات کلیدی و کاربردی درباره ی چگونگی سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را می توانید مطالعه کنید.

منبع:entreprenuermag.com